Gyümölcscentrifuga - méregtelenítés

Ezt a gyümölcscentrifuga ellenzőinek!

2016. május 01. - Sarkadi János

Amit a gyümölcscentrifuga ellenzőitől hallhatsz

  1. „cukros leved lesz”

A centrifuga ellenzői szemére vetik azt, hogy a szervezet számára pont az egyik leglényegesebb jellemzőt – a rostokban gazdag növényi forrást – szünteti meg, és ehelyett egy cukorban és vízben gazdag levet kapsz.

Az tény, hogy a cukor is benne marad, ám ez a gyümölcsben is ott van, nem beszélve a mesterségesen cukrozott, gyümölcstartalmú üdítőkről.

  1. „az értékes rostokat kidobják”

A legnagyobb vád a gyümölcscentrifuga ellen az, hogy a lé egy rostot nem tartalmazó folyadékforrást képez és a rost a szemétbe megy. Ha tovább olvasod ezt a cikket, akkor ezt az ellenérvet már odébb is söpörheted. Számtalan receptet és ötletet fogsz látni, hogyan hasznosítsd a rostokat is.

De rost ide vagy oda, a saját, házilag készült gyümölcsleved még mindig vitathatatlanul egészségesebb, mint az üdítőitalokat és gyümölcslevelet gyártó cégektől kapható italok.

  1. „borzasztó macerás takarítani, és hiába vettem meg, azóta is a szekrény tetején van”

Tény, hogy mivel több alkatrészből áll, ezért nyilván nem lehet olyan egyszerűen elmosni, mint egy lapos tányért. Akkor jársz a legjobban, ha a használat után azonnal szétszeded és elmosod, mert ha hagyod a gyümölcsrészet beleszáradni, akkor valóban macerás lesz.

(Zárójelben írom: ennyi erővel pörköltöt se főzz, mert ha a szaft és a húscafatok a fazékba száradnak, és úgy hagyod 2-3 napra, akkor az edényt is iszonyat nehéz gyorsan és könnyen eltakarítani.)

Fontold meg, hogy olyan modellt választasz, aminek az alkatrészei mosogatógépben is moshatóak, mert a vízsugár leoldja és egy csapásra megtisztítja a gyümölcscentrifuga részeit. Azonban azt is számítsd bele, hogy a gépde szerintem ez annyira mégsem fontos, ugyanis az alkatrészek olyan nagyok, hogy jóformán megtöltenének egy mosogatógépet. Így aztán én mindig inkább a mosogatótálcában szoktam őket elmosni.

Nem áltatok senkit, ez bizony idő, kb. 8-10 perc csak a mosogatásra. Pedig nekem egyedényes, cserébe viszont nagyon nagy mosogatótálcám van, ezt szoktam teleereszteni vízzel, és beáztatva elmosni az alkatrészeket (két menetben belefér az összes), szóval a technikám tökélyre van fejlesztve. Még szerencse, hogy a gyümölcs nem zsíros.

  1. „drága”

A gyümölcscentrifugák árai 5000 forint körül kezdődnek, de ehhez képest öt-nyolcszoros árban is találhatunk csúcsmodelleket.

Hoppá, álljunk csak meg itt és ennek inkább szenteljünk egy önálló fejezetet: Kattints a folytatáshoz:

A bejegyzés trackback címe:

https://gyumolcscentrifuga.blog.hu/api/trackback/id/tr8212032919

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása